
Tento víkend se nadační fond zúčastnil hned dvou skvělých akcí!
15. 6. 2026
Více než stovka žáků z Velkých Hoštic si vyzkoušela resuscitaci s AED
22. 6. 2026Do schránky našeho nadačního fondu dorazil dopis, který nám všem udělal obrovskou radost a vlil novou energii do žil. Napsal nám pan Dušan Žlebek, který podstupoval radioterapii v nemocnici v Novém Jičíně.
Pan Dušan se potýká s vícečetným onemocněním, což samo o sobě činí jakoukoli léčbu nesmírně náročnou – fyzicky i psychicky. Přesto dokázal z nemocnice odcházet s dobrou náladou. Velkou zásluhu na tom mají právě úžasné ženy z naší Kavárny života.
„Chtěl bych Vás poprosit, abyste vyjádřili obrovský obdiv a velké poděkování lidem z Vašeho nadačního fondu a zvláště těm velice šikovným a empatickým dámám z Kavárny života na radioterapii nemocnice v Novém Jičíně, které tam šijí různé věci pro pacienty a i všelijak se starají, aby byl lidem život zase příjemný a neměli smutné myšlenky,“ píše pan Dušan.
Kavárna života je pro nás místem, kde se snažíme zahnat černé myšlenky, naslouchat a zpříjemnit pacientům náročné dny. Že to funguje, potvrzují i další slova z dopisu:
„Jako multimorbidní pacient jsem i díky nim vše daleko líp snášel a odcházel s nadějí dalšího života a úsměvem, že jsem mohl tento optimismus i sdělovat ostatním. Díky za vše a přeji příjemné dny,“ uzavírá své poděkování pan Dušan.
Chceme tímto veřejně poděkovat našimdobrovolnicím v Novém Jičíně. Vaše obětavost, ochota a lidské teplo dělají z nemocničního prostředí mnohem vlídnější místo. Panu Dušanovi děkujeme za jeho milá slova a přejeme mu pevné zdraví a spoustu dalších dnů plných optimismu.




