V roce 2022 jsme podpořili

Sbírka pro Tomáše

Tomáš Čapka je onkologický pacient, který nutně potřeboval upravit bariéry v bytě. Během 4 dní se pro Tomáše vybrala částka 136000,- Kč.


Charitativní turnaj pro Vojtu

18.6.2022 jsme v Orlové uspořádali charitativní turnaj v kopané jehož výtěžek byl věnován nemocnému Vojtovi Lorencovi z Kunčic pod Ondřejníkem. Vojta si tento den náramně užil. Jeho rodičům jsme za účasti pana starosty města Orlové Mgr. Miroslava Chlubny  předali částku ve výši 45 000,-Kč.


V roce 2021 jsme podpořili

První podpořenou byla Marcela Skudrzyková z Třince, které se ze dne na den změnil život, kdy ze zcela zdravého člověka se doslova přes noc stala osobou zcela upoutanou na lůžko a závislou na svém okolí. Pomohli jsme částkou 85.000, -Kč.

Druhou námi podpořenou rodinou byla rodina Petra Langy, který přišel o život při záchraně dcery v roce 2019, kdy při střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava a útoku na nevinné lidi jich 7 zemřelo. Pan Lang neváhal položit svůj život, aby mohla jeho dcera žít. Finanční částku ve výši 10.000, -Kč převzala paní Langová.


Další námi podpořenou osobou se stala Natálka Chmelařová a dětská skupina Stromeček při Mobilním hospici Strom života v Novém Jičíně. Skupinu tvoří pozůstalé děti rodičů a dalších osob, o které pracovníci mobilního hospice pečovali. Pro Natálku a dětskou skupinu Stromeček jsme v loňském roce uspořádali výšlap na Lysou horu. Natálka statečně ve svých 13 letech pečovala o svoji umírající maminku. Pomohli jsme částkou ve výši 130.000, – Kč.