Blog

Nadace Pavla Novotného / Nezařazené  / Úspěšně jsme zakončili Dny urologické prevence!

Úspěšně jsme zakončili Dny urologické prevence!

Akce „Dny urologické prevence“ je příležitost, jak každý můžeme pro sebe něco udělat.

Nadační fond Pavla Novotného ve spolupráci s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou uspořádali preventivní dny celkem ve 4 nemocnicích v Moravskoslezském kraji a poprvé také v Praze. Událost se konala v rámci podpory osvěty zdraví mužů, která každoročně připadá na měsíc listopad. Zhoubné nádory urologických orgánů patří k velmi častým. Zrádné jsou především ve svém počátečním stádiu, jelikož nemusí způsobovat žádné výraznější zdravotní problémy.

A jak preventivní akce dopadla? Naprosto výborně! Všechny plánované události se uskutečnily a zájem o vyšetření byl obrovský. Naše první zastávka připadla na nemocnici v Havířově, kde jsme s nadšením zavítali v úterý 1. listopadu. Zde se Den urologické prevence konal již pošesté a velmi se vydařil. Šestý ročník této akce se rovněž uskutečnil v nemocnici ve Frýdku-Místku, kde v úterý 8. 11. 2022 navštívily odbornou ambulanci přes dvě desítky zájemců.  Hned následující den náš tým zamířil do nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji a náš elán stále nepolevoval. Panovala příjemná atmosféra a i pacienti přes svůj počáteční stud, se nakonec odvážili podstoupit vyšetření s úsměvem.

Posledním místem v Moravskoslezském kraji, kam jsme zavítali, byla urologická ambulance Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Zde už jsme byli popáté a účast byla opět skvělá. Mezi zájemci o vyšetření byli zaměstnanci společnosti Válek a Kačena nebo také náš pan ředitel Pavel Novotný.

V Praze jsme s touto preventivní akcí byli poprvé. Ve Všeobecné fakultní nemocnici se pacienti nechali vyšetřit ve středu 23. 11. 2022 a aktivní účast projevili rovněž zaměstnanci společnosti ALZA.cz.

Jako každý rok jsme se zase utvrdili v tom, že pořádat preventivní události mají smysl!

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem nemocnicím, našim zaměstnancům, dobrovolníkům a dalším úžasným bytostem za jejich skvěle odvedenou práci!