Blog

Nadace Pavla Novotného / Aktuality  / Pomůžete spolu s námi malé Adélce k lepšímu životu?

Pomůžete spolu s námi malé Adélce k lepšímu životu?

V nadačním fondu pomáháme převážné dospělým onkologickým pacientům, ale nezapomínáme ani na pomoc našim nejmenším, kteří nemají takové štěstí jako jejich vrstevníci. Příběh šestileté hrdinky Adélky Křesťanové z Pusté Polomi se může zdát jako zanedbatelná problém, ale neumím si představit, že bych v jejím věku neslyšel slova chvály jejich nejbližších.

Její maminka Marcela Křesťanová je skromná žena, pracuje na úžasné Klinice hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. A právě vrchní sestra a její kolegyně z této kliniky nás požádaly, jestli bychom nemohli její Adélce pomoci. Už příchod naší hrdinky na tento světě nebyl jednoduchý, její porodní váha 720g předestřela, že se z Adélky stane v životě bojovnice. Jako mnoho jiných dětí ji baví hry v kuchyňce, ráda si hraje s panenkami, maluje  nejraději maminku a jejího dědečka, velmi ráda skládá puzzle. Poctivě se s maminkou a dědečkem připravují na nástup do 1. třídy ZŠ v Pusté Polomi, ale aby mohla jít se svými kamarádkami a kamarády do školy, potřebuje nutně speciální sluchový systém ROGER.

Tento systém ji umožní vyrušit okolní hlukové vjemy a zapojit se přímo do výuky, zlepší porozumění řeči paní učitelky a zlepší samotnou schopnost učení. Součástí tohoto systému je také vzdálený mikrofon zn. Roger On iN, který disponuje vysokou odolností a zároveň výborným zpracováním zvuků ve třech režimech (režim mluvčího, konferenční režim a rozhovor) mezi kterými automaticky volí podle polohy zařízení vůči hlasu mluvčího.
Bohužel systém není nejlevnější, stojí 65 tis. Kč a maminka je v současné době na vedení domácnosti sama s dědečkem. Věřím, že tak jako v předešlých případech, máte srdce na svém místě a jste ochotni malou částkou přispět na lepší život pro malou Adélku.
Číslo transparentního účtu, kam můžete příspěvky posílat je: 4218494339/0800, VS:29032023, v poznámce uveďte: „Naděje pro Adélku“.
Upřímné díky všem dárcům!!!Pomozte prosím Adélce k lepšímu životu!!!
 
S úctou Vás Pavel Novotný