Blog

Nadace Pavla Novotného / Aktuality  / Naše Kavárna života ve FNO oslavila své 5. narozeniny

Naše Kavárna života ve FNO oslavila své 5. narozeniny

Ve čtvrtek 4.5. se na oddělení hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava konala oslava narozenin. Slavili jsme výročí od založení naší Kavárny života, která na klinice hematoonkologie funguje již pátým rokem. Moc děkujeme všem sponzorům, partnerům a hlavně dobrovolníkům díky kterým je provoz našich kaváren nejen ve Fakultní nemocnici Ostrava možný.

Pacienti si zde mohou dát dobrou kávu, osvěžit se nealko nápoji nebo si dát něco dobrého na chuť. V našich kavárnách nejde ale zdaleka jen o občerstvení, jak by se mohlo zdát. Naší dobrovolníci se pacientům věnují také po stránce duševní. Nabízí jim psychickou podporu a pohlazení po duši, kterou pacienti při dlouhém čekání na ošetření tak často potřebují a alespoň na chvíli tak mohou zapomenout na starosti, které je do nemocnic přivedly.

Naše Kavárny Života fungují již ve třech městech a v letošním roce se plánuje otevření čtvrté. Věříme, že ohlasy lékařů i pacientů na naše kavárny budou i nadále stejně pozitivní a že jim alespoň trochu usnadní jejich náročnou práci v péči o onkologicky nemocné pacienty.