Blog

Nadace Pavla Novotného / Aktuality  / Každý kdo má čas a chuť pomáhat může jako dobrovolník darovat svůj volný čas druhým

Každý kdo má čas a chuť pomáhat může jako dobrovolník darovat svůj volný čas druhým

Už jste někdy zkoušeli dělat něco zcela dobrovolně a nezištně pro druhé? Věnovat čas dobročinné organizaci, pomáhat potřebným a přitom nečekat odměnu? Každý kdo dobrovolnictví někdy zkusil vám jistě potvrdí, že to úplně zadarmo není. Odměnou za odvedenou práci totiž nemusí být zdaleka jen peníze. Mnoho dobrovolníků se shodne na tom, že jim dobrovolnictví dalo mnohem více, než mu sami věnovali. Přineslo jim nejen cenné zkušenosti ze sociální oblasti, ale hlavně dobrý pocit a radost z práce, který dává smysl. Mezi stejně smýšlejícími kolegy i pacienty si také často našli nové kamarády a vytvořili si s nimi někdy i dlouholetá přátelství.

Dobrovolnictví se přitom nemusí týkat pouze péče o onkologické pacienty v nemocnicích, i když o tu jde v naší nadaci především. Naši dobrovolnici pomáhají také s organizací akcí, potřebnou osvětou k prevenci onkologických onemocnění nebo třeba vařením kávy v našich Kavárnách života. Možností, jak se zapojit a pomoci je opravdu mnoho, stačí pokud nás kontaktujete a můžete se k nám přidat i vy.

Pojďte se spolu s Magazínem Patriot nahlédnout jak to u nás v nadaci funguje a jak naše dobrovolnice pomáhají druhým. Článek najdete pod tímto odkazem:

Dobrovolníci: pomáháme jiným, ale vlastně i sami sobě | Patriot Magazín (patriotmagazin.cz)