Blog

Nadace Pavla Novotného / Nezařazené  / Historicky první SWAP se blíží! Zastavte se u nás 4. 3. 2023!

Historicky první SWAP se blíží! Zastavte se u nás 4. 3. 2023!

Máte doma plnou skříň oblečení, které už nenosíte? A máte rádi ekologii?

Pak je první SWAP, který proběhne v naší kavárně Centrum života, přesně pro vás!

A co to vlastně SWAP je? Jedná se o výměnu oblečení a dalších věcí, a to zcela bez peněz, a hlavně udržitelně pro přírodu. Možná už se vám taky stalo, že jste si koupili, něco, co jste pak nenosili nebo dostali dárek v podobě svetru, který jste ale neměli ani jednou na sobě. Nebo máte doma oblečení, které už nenosíte, ale je vám líto jej vyhodit a rádi bys ho přenechali někomu, komu ještě udělá radost? Tak ho přineste k nám! Na oplátku si třeba vyberete i nějaký nový neokoukaný kousek pro svůj šatník.

Historicky první swap se bude konat v kavárně Centrum života ve spolupráci se spolkem Mramor z.s. 4. března 2023 od 10 do 15h na Jeremenkově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Motto swapu je: Co bys daroval/a kamarádům?

A jak to celé vlastně funguje? Každý může přinést až 15 kousků oblečení nebo věcí, které jsou pořád ve velmi dobrém stavu. Vyměnit můžete kromě oblečení také potřeby do domácnosti, doplňky, dekorace, drogerii, sportovní potřeby, nevhodné dárky, knihy a další drobnosti. Na swapu se vyměňují jen věci čisté, funkční a nezničené, které byste rádi přenechali i svým přátelům. Díky principu „pošli to dál“ se tak prodlužuje nejen životní cyklus těchto věcí, ale také se šetří příroda.

Odnést si můžete cokoliv, co vám udělá radost nebo co potřebujte, v množství které unesete v ruce. Přijít ale můžete, i pokud nemáte co přinést. Třeba tady najdete něco, čemu budete schopni dát druhou šanci.

Vstupné na akci je 100 Kč, které bude použito na organizaci swapu a podporu Nadace Pavla Novotného. Platba je možná na místě hotově nebo kartou.

Přijďte udělat radost sobě i druhým.