Blog

Nadace Pavla Novotného / Aktuality  / Podpoříte malou Elišku Hrdličkovou z Přerovska?

Podpoříte malou Elišku Hrdličkovou z Přerovska?

Milí přátelé, obracíme se na Vás tentokrát s prosbou o pomoc rodině Hrdličkových z Roštění na Přerovsku.

V květnu 2021 se této mladé rodině narodila dcera Eliška a změnil se jim kompletně celý život. Hned po narození byl Elišce diagnostikován velký zhoubný nádor v hlavičce o velikosti 5x3x2 cm a podle vyjádření odborníků nejde tento nádor operovat a žádná jiná léčba bohužel není možná.

Eliška je velká bojovnice

Malá Eliška byla ihned přemístěna na jednotku intenzivní péče, kde dostávala potřebný kyslík, léky od bolesti a výživu přes zavedenou sondu.

Lékaři rodičům Elišky říkali, že nemá moc šancí, že nikdy neotevře oči, protože jí v hlavičce  zůstal už jen zbytek mozkové tkáně, a zbytek obsahu tvoří jen nádor a cysty. Mozek se sice Elišce během těhotenství normálně vyvinul, ale rostoucí zhoubný nádor ho postupně celý nahradil.  Díky tomu, že jí funguje mozkový kmen, tak ji zůstaly alespoň základní životní funkce jako je srdeční akce a dýchání. Eliška zvládla překonat zápal plic a vyléčit i poporodní infekci, ale i přes tyto úspěchy nikdo nedokáže říct, kolik života má tato malá bojovnice ještě před sebou.  V porodnici rodině řekli, že se jedná maximálně o měsíce, ale že může zemřít prakticky kdykoliv, že je to jen otázka času.

I přesto všechno Eliška a její rodina bojuje dál a v roce 2022 podstoupila ve FN Ostrava operaci, která ji alespoň trochu ulevila od nejhorších bolestí. Doma se jí naplno věnují a díky tomu, že to nevzdali, začala dělat malé pokroky. Po čase se zbavila i kyslíku a dnes je jí už 1,5 roku.

Čekání na nejhorší je opravdu frustrující

Říkáte si, že je to šílený příběh a ANO, máte pravdu. Pro mnoho rodin by bylo sdělení této zprávy naprosto zdrcující! Rodina Hrdličkových to ale nechce vzdát, rozhodli se vzepřít osudu a přes všechny negativní prognózy ke zdravotnímu stavu jejich dcery je Eliška pořád mezi námi.

A nezanedbatelnou zásluhu na tom kromě jejich úžasných rodičů má také skvělý tým Mobilního hospice Strom Života a jejich pracovnice Maruška Dorazilová, která se na naši nadaci obrátila s žádostí o pomoc.

Eliška, i přesto, že je stále miminko, neustále mění myšlení a pohled na svět nejenom svým rodičům Bohdany, Tomáše, její mladší sestřičky Adélky, ale také mnoha lidí kolem sebe. I přesto, že nevíme, jak dlouho s námi Eliška na tomto světě ještě bude, chtěli bychom jí a její rodině touto cestou pomoci.

Vyhlašujeme pro Elišku sbírku na pořízení starší dodávky

Její rodiče by s ní moc rádi alespoň trochu cestovali a ukázali ji krásy svého okolí, ale bohužel nemá k tomu uzpůsobené motorové vozidlo. V klasickém autu je to vzhledem ke složitosti konstrukce jejího kočárku velmi komplikované. Proto nás rodina společně s jejich pečovatelkou Maruškou Dorazilovou z organizace Strom života, požádala o pomoc s vyhlášením sbírky na pořízení staršího motorového vozidla typu dodávky, na kterou potřebují sehnat 350.000, -Kč.

Asi si říkáte, proč si rodina nezažádá o příspěvek příslušné úřady a nepořídí si dodávku z nějaké dotace? Ano, za normálních okolností by to tak určitě bylo, ale naše legislativa bohužel na takto malé děti nemyslela.

Pomozte proto prosím Vy malé bojovnici Elišce a její rodině splnit toto přání.

Své finanční příspěvky můžete posílat na náš transparentní účet k vyhlášené veřejné sbírce, číslo účtu: 94 – 4218494339/0800, VS: 12042023, v poznámce uveďte: „Naděje pro Elišku“. Pro Váš příspěvek můžete použít i přednastavenou platbu pomocí QR kódu.

Aktuální stav transparentního účtu můžete sledovat po tímto odkazem:

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000094-4218494339/Nadacni-fond-Pavla-Novotneho

Moc děkujeme za vaši vstřícnost!!!